Haber

İngiltere’de hemşireler yine grevde

İngiltere genelinde 300 binden fazla üyesi bulunan ve hemşireleri temsil eden RCN (Royal College of Nursing) sendikasına bağlı hemşireler, 55 vakıf hastanesinde 2 günlük iş bırakma eylemi başlattı. RCN’den yapılan açıklamada, hükümet yetkililerinin resmi müzakerelere katılmayı reddettiği, bu nedenle “grevlerin tercih edildiği” belirtildi.

RCN Sendikası Genel Sekreteri ve İcra Kurulu Başkanı Pat Cullen şunları söyledi: “İnsanlar, hemşireler greve gittiği için ölmüyor. Sistemin geleceği için İngiltere Başbakanı’na görev düşüyor, şimdi bu çabaya öncülük etme zamanı” dedi. açıklama yaptı.

MÜZAKERELER İLERLEMEZSE 6-7 ŞUBAT TARİHLERİNDE GREV VERİLECEK

İngiltere’deki hastanelerin yaklaşık dörtte birini etkilediği iddia edilen grevin, acil servis ve kanser tedavisi dışındaki binlerce randevuyu ertelemesi bekleniyor. RCN sendikası 16 Ocak’ta, ay sonuna kadar müzakerelerde ilerleme olmazsa 6-7 Şubat’ta yeniden greve gideceklerini duyurdu.

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da on binlerce hemşire 15 ve 20 Aralık 2022’de greve gitti. RCN sendikası yüzde 19 maaş zammı talep ederken, hükümet söz konusu talebin karşılanamayacağını savunuyor.

haberadapazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu