Haber

BŞEÜ Yüzüncü Yıl Spor Oyunları’nda madalya ve kupa töreni yapıldı

Bilecik Pir Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) “Yüzüncü Yıl Etkinliği” düzenledi SporOyunları’nda kupa ve madalya töreni düzenlendi.

BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, üniversitenin sporSalonda düzenlenen törende maçların centilmen bir şekilde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunun akademik ve idari çalışanlar ile öğrencilerin maçları karakterli ve ahlaklı bir şekilde yönetmeyi bildikleri anlamına geldiğini belirtti.

Türk Asrına yakışan yarışmaların yapıldığını belirten Beydemir, şöyle konuştu:

“Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken Türkiye’de ciddi bir hareketlilik, hareketlilik ve faaliyetler yaşanıyor. Üniversite olarak Bilim Şenlikleri ve spor etkinlikleriyle katkı sağladık. En önemlisi Pir Edebali’nin karakterini yansıtarak manevi buluşmalar sağlandı. Bireylerin karakterleri olduğu gibi toplumların karakterleri de öyledir.” “İnsanın hangi karakteri varsa bu, ailesinden başlayarak yaşadığı topluma da yansır. Dolayısıyla bugün dünyanın bir tarafı güzelken, diğer tarafında masum ve suçsuz insanlar zulme uğramaktadır. Bizler, Milletimiz hiçbir zaman bu karakterden yoksun olmadı ve gelecekte de böyle olmayacağız.”

Futbol, ​​basketbol, ​​voleybol, masa tenisi ve satranç müsabakalarında başarılı olan sporculara madalya ve kupaları verildi.

ardesenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu