Haber

Edirne’de AK Partili kadınlardan depremzedelere mutfak seti desteği

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenenler için başlattığı “Sıcak Sofralar Mutfak Takımı Yenileniyor Kampanyası”na AK Parti Edirne İl Kadın Kolları üyeleri de destek verdi.

Kadınlar, afet bölgelerine gönderilmek üzere tencere, tava, çaydanlık, tabak, tas, bardak, çatal, kaşık, saklama kapları, ekmek bıçağı ve sofra örtülerinden oluşan mutfak takımları hazırladı.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Türkiye’nin büyük bir felaket yaşadığını belirterek, yüzyılın felaketinin ardından yaraları hep birlikte sardıklarını söyledi.

Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını devletin ve milletin karşıladığını anlatan Aksal, “Bölgede hiçbir şey kalmadı. Tabak, çatal, kaşık hepsi gitti. Türkiye genelinde tüm kadın kollarımız mutfak takımları ve hazırlıyor. bölgeye gönderiyoruz. İnşallah yaraları saracağız. Sıcak sofralarımız yeniden kurulacak. Gaziantep ve Malatya’da güvenli evlerimizi yapmaya başladık.” terimini kullandı.

AK Parti Edirne Kadın Kolları Lideri Nergiz İnce, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderilmek üzere içinde mutfak malzemelerinin bulunduğu 200 koli hazırladıklarını belirtti.

Bölgedeki çadır ve konteyner kentlerde masaların yeniden kurulmasına destek olmak istediklerini belirten İnce, “Şu anda kadınların ilk acil ihtiyaçlarını belirledik, evde kullandığımız malzemeleri temin edip yerleştirdik. Hazırladığımız 200 koli Kahramanmaraş yolunda.” söz konusu.

Konuşmaların ardından kampanya kapsamında hazırlanan mutfak gereçlerinin bulunduğu yardım kolileri bir TIR’a yüklenerek Kahramanmaraş’a gönderildi.

haber-basciftlik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu