Haber

Menemen Belediyesi dün olduğu gibi bugün de…

Asrın faciasının ardından bölge için yardım seferberliği başlatan ve depremin yerle bir ettiği şehirlere giden Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, önceki gün Osmaniye’nin Bahçe ilçesine gitti.

Pehlivan, yüklü TIR’ı karşılayarak kış kurallarına uygun hazırladıkları çadırların boşaltılmasına yardımcı olurken, “Menemen Belediyesi olarak dün olduğu gibi bugün de yarın da yanınızdayız. İnşallah hep birlikte, el ele, omuz omuza zorlukların üstesinden geleceğiz. Allah ülkemizi afetlerden korusun.

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, Bergama Belediye Başkanı ile birlikte gittiği Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde, Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı ve Belediye Başkanı İbrahim Baz ile birlikte yıkılan mahalleleri ve sığınakları ziyaret etti. Hakan Koştu.

Menemen Belediyesi’nin kış şartlarına uygun olarak hazırladığı 150 çadırı ilçeye getiren TIR’ı Pehlivan ve Ran da karşıladı. Ceketini çıkarıp kolları sıvayan Pehlivan, çadırların boşaltılmasına bizzat yardım etti.

Depremde yıkılan mahalleleri ve barınma alanlarını ziyaret eden Pehlivan, “Depremden kurtulan vatandaşlarımızın barınma ve temel ihtiyaçları konusunda hepimiz birleştik. Olağanüstü bir dayanışma örneği sergiledik. Bugün depremin büyük zarar gördüğü Osmaniye’deyiz.

Kış şartlarına uygun hazırladığımız 700 çadırdan 150 adedi Bahçe ilçemize ulaştı. Bugüne kadar göstermiş olduğumuz dayanışma ve iş birliğini devam ettirmemiz gerekiyor. Yüzyılın en yıkıcı felaketinin üstesinden ancak dayanışma ile gelebiliriz. Menemen Belediyesi olarak dün olduğu gibi bugün de yarın da afet mağduru vatandaşlarımızın yanındayız.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu