Haber

Millet İttifakı bayramda ‘Halil İbrahim Sofrası’nda buluşacak

ANKARA – Millet İttifakı Ramazan Bayramı’nın ilk gününde sahada olacak. Depremden etkilenen şehirlere inecek olan siyasi parti liderleri, burada kılacakları bayram namazının ardından çadırlarda yaşayan depremzedeleri ziyaret edecek.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın ilk gününde depremden en çok etkilenen kentlerden biri olan Adıyaman’da olacak. ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener Malatya’da, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Diyarbakır, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Adana, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Nurdağı Antep, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Osmaniye’de olacak. Hatay’da tatilin ilk gününde programlara seçimin kazanılması halinde başkan yardımcısı olacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katılacak. Maraş’ta.

LİDERLER VE BELEDİYE LİDERLERİYLE CANLI İLETİŞİM

Adaylığının açıklanmasının ardından Kılıçdaroğlu, “Halil İbrahim Sofrası’nı büyüteceğiz” davetinde bulundu ve liderler, deprem bölgesinde kurulacak “Halil İbrahim Sofraları”nda depremzedelerle bir araya gelecek. Sabah saatlerinde bulundukları kentte ziyafet düzenleyecek olan liderler, çadırları ziyaret ederek depremzedelerin sorunlarını dinleyecek.
Adıyaman’da bulunan Kılıçdaroğlu; Akşener, Babacan, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Uysal, Yavaş ve İmamoğlu ile canlı bir ilişki yaşayacak. Her cumhurbaşkanı yaklaşık 10 dakikalık birer konuşma yaparak bayram mesajlarını ve deprem bölgesine ilişkin notları aktaracak. Bu kişiler canlı yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu