Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Ergene Belediyesi ekipleri, İnönü İlköğretim Okulu bahçesinde boyama çalışması yaptı.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptığı açıklamada, ilçe genelinde çok sayıda okulun bakım çalışmalarını üstlendiklerini söyledi.

İlçedeki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirten Yüksel, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı grupların Yeşiltepe Mahallesi’ndeki İnönü İlköğretim Okulu’nun bahçesinde resim çalışması yaptığını söyledi.

Eğitime her alanda destek vermeye devam edeceklerini belirten Yüksel, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Okullarımızdan gelen talepleri elimizden geldiğince desteklemeye çalışıyoruz. Eğitim, geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşam ve gelişim merkezidir. Gelecek Eğitim, çocuklarımızın yaşam ve gelişim merkezidir.Eğitime destek olmak için okullarımızın boya badana ve bahçeleri olmak üzere öğrencilerimizin rahat bir şekilde eğitim almaları için ihtiyaç duyulmaktadır.Peyzaj düzenlemelerini yapmaya devam edeceğiz. İşler.”

Ergene’de ebru kursları devam ediyor

Ergene Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği ebru kursu, belediye kültür merkezi binasında devam ediyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptığı açıklamada, 9-14 yaş grubu öğrencilerin yer aldığı kursta miniklerin hayal güçlerini geliştirdiğini, öğrendiğini ve eğlendiğini söyledi.

Ebru sanatı ile hayatlarında ilk kez tanışan öğrencilerin kurs öğretmenleri ile birlikte ebru heyecanını yaşadıklarını belirten Yüksel, “suyun renklerle dansı” olarak adlandırılan ebru sanatının önemli olduğunu kaydetti. , küçükler tarafından sevilir.

Kursa çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de yoğun ilgi gösterdiğini belirten Yüksel, “Çocuklarımızı sanata yönlendirmek ve boş zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla açtığımız ücretsiz ebru kursumuz okulumuzda devam ediyor. Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binası… Çocuklarımızın geleceği için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz.” söz konusu.

ihsangazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu