Ekonomi

Tüm otel pistleri Kartalkaya’da birleşti

Tüm otel pistleri Kartalkaya’da birleşti

Kartalkaya’da kayak sezonu 23 Aralık’ta açılıyor

BOLU – Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden Kartalkaya’da yılbaşı öncesi rezervasyonların yüzde 80’i doldu, oteller hazırlıklarını tamamladı. Yoğunluk beklenen Kartalkaya’da bu dönem Türkiye’de bir ilk olarak tüm otellerin kayak pistleri birleştirildi.

Köroğlu Dağları’nın eteğinde yer alan ve kışın Türkiye’nin gözde tatil beldelerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne tatilciler akın etmeye başladı. Kayakseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kayak merkezindeki oteller yüzde 80 doluluk oranına ulaştı. Kartalkaya’da bu sezon Türkiye’de bir birincilik düzenlendi ve tüm otellerin kayak pistleri birleştirildi. Kartalkaya’ya tatil için gelecek misafirler tüm pistlerde kayak yapabilecek. Öte yandan Kartalkaya’da 2 otel de 23 Aralık’ta kayak sezonunu açmaya hazırlanıyor.

“Rezervasyonlarımızın yüzde 80’i doldu”

Kartalkaya’daki 2 otelin Genel Müdürü Yusuf Avcı, “Yeni sezon tüm kayakseverlere hayırlı olsun. Bu yıl kar gecikmesinden dolayı sezonu bir hafta geç açıyoruz. 23 Aralık’ta sezonu açıyoruz. Pistlerimizi suni karla sezona hazırlıyoruz.Cuma günü de yoğun kar yağışı var.Yağmur bekliyoruz. Sezona büyük bir ilgi var. Rezervasyonlar çok iyi. Yılbaşı rezervasyonlarımızın yüzde 80’i doldu. Yüzde 100 bekliyoruz” dedi.

“Türkiye’de ilk kez tüm kayak pistleri birleşiyor”

Kartalkaya’da pistlerin birleştirildiğini ifade eden Avcı, “Kartalkaya için bu dönem yeni bir milatla başladı. Türkiye’de ilk kez tüm kayak pistleri birleştirildi. Artık misafirlerimiz tüm pistlerden yararlanabilecek. Kartalkaya’nın bu haberini şimdiden vermek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu