Haber

Yazı işleri müdürü stajyere cinsel tacizden tutuklandı

ANTALYA’da yerel bir gazetede stajyer olan lise öğrencisi SNB (17) yazı işleri müdürü Yalçın Küçük’ün (45) kendisine cinsel tacizde bulunduğunu savundu. Gözaltına alınan ve tutuklanan Küçük, sözleriyle, “Gerçekten üşüyor mu diye ellerini tuttum. Bunun dışında herhangi bir temasım olmadı. Yanaklarını okşayıp makas almadım.”

Olay, geçen yıl 21 Aralık’ta Muratpaşa ilçesindeki yerel gazetede çıktı. Hüsniye Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi SNB, Eylül ayında staja başladığı gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Küçük tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti. Küçük’ün kendisini mesajlarla taciz ettiğini söyleyen SNB, olay günü ofiste elinden tutup okşadığını iddia etti. Hemen ofisten ayrılan SNB, polise giderek şikayetçi oldu. Yalçın Küçük, 29 Aralık’ta gözaltına alınarak ‘çocuğu taciz ederek cinsel istismar’ suçundan tutuklandı.

Polis ve savcılığın ifadeleriyle suçlamaları kabul etmeyen Yalçın Küçük, olayı anlattı. SNB, “Neden orada oturuyorsun?” dedi. Küçük, sorduğumda üşüdüğünü, masanın daha sıcak olduğunu söyledi. “Ofis içi havanın nasıl soğuk olduğunu sorarak elini tuttum. Onunla herhangi bir temasım olmadı. Yanaklarını okşayıp makas almadım.”

Dosyada delil olarak yer alan mesajların kendisiyle ilgili olduğunu belirten Küçük, “Benim art niyetim yok. Genel, samimi bir ortamda çalışıyoruz. Ona ‘kız gibi’ derdim. Bir gün SNB sordu. İnstagram kullansam bana.3-4 aydır kullanmıyorum dedim.Beni eklemek istediğini söyledi.Beni İnstagram hesabımdan eklemiş.Nasıl olduğunu anlamadım ama ekleyemedim. , İptal ettim. Neden iptal ettiğimi sordu, SNB’yi sonradan ekledim. Bu olay hakkımdaki suçlamanın yapıldığı tarihten sonra oldu. Cinsel bir yaklaşımım olmadı. Kendisine karşı tavrımı yanlış anladı. “Kabul etmiyorum” Soruşturmanın devam ettiği ve Yalçın Küçük’ün gazetedeki görevine son verildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu