Haber

Bursa İl Jandarma Komutanlığı Orman Yangınlarına Karşı Denetimler Gerçekleştirdi

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, son günlerde artan hava sıcaklığı nedeniyle çıkan orman yangınlarına karşı hem havadan hem de karadan denetim gerçekleştirdi.

Son zamanlarda havaların ısınmasıyla birlikte meydana gelen orman yangınlarına karşı Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı gruplar, il genelinde yangın riski yüksek ve kritik bölgeleri insansız hava araçlarıyla gözetlemeye başladı. Sıcak hava nedeniyle Uludağ’a giden vatandaşların olduğu bölgelerde orman yangınları hakkında bilgi veren gruplar, ormanlık alanlara sigara izmaritleri ve cam şişelerin atılmaması, ormanlık alanlara girilmemesi ve söz konusu alanlarda ateş yakılmasının yasak olduğu uyarısında bulundu.

Bursa Valiliği, piknik ve mangal yapmak için orman ve milli parklara girişleri yasakladı. Dün yapılan açıklamada, “20 Temmuz 2023 tarihinden 30 Eylül 2023 tarihine kadar Bursa’daki tüm ormanlık alanlara ve Uludağ Milli Parkı dahil tüm orman parklarına (resmen tescilli piknik-dinlenme alanları) giriş çıkışlar yasak” ifadesi yer aldı. – BURSA

pursaklar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu