Haber

Gaziantep Havalimanı’nda Tanımlanamayan Cisim Görüldü, Uçuşlar Durduruldu

GAZİANTEP Havalimanı’nda kimliği belirsiz bir cismin ihbar edilmesi üzerine gece yarısı itibariyle Gaziantep Havalimanı’nda uçuşlar durduruldu ve yaklaşık 12 saat sonra normale döndü. Gaziantep seferini yapan iki uçak saat 13.15 sıralarında İstanbul’dan havalandı.

Gaziantep Havalimanı’nda saat 00.30 sıralarında meydana gelen olaya göre, yaklaşık 9.000 fit (2.743 metre) yükseklikte seyir halinde olan iki yolcu uçağının kokpit ekibi tarafından kimliği belirlenemeyen bir cismin tespit edilmesi üzerine güvenlik nedeniyle uçuşlar durduruldu. Gaziantep’te. Aradan yaklaşık 12 saat sonra Gaziantep’ten uçuşlar yeniden başladı. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’ndan AnadoluJet’in Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Gaziantep’e tarifeli seferleri ertelendi. Her iki uçak da İstanbul’dan saat 13.15 sıralarında hareket etti.

“BU NEDEN OLDU?”

Gece saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’na gelen Gaziantep yolcuları, uzun süredir beklediklerini söyledi. Dün gece ailesiyle Avusturya’dan İstanbul Havalimanı’na gelen Sevgi Aytaç, Gaziantep seferinin iptal edilmesinin ardından geceyi otelde geçirdiklerini söyledi. Sabah erken saatlerde tekrar havalimanına geldiklerini söyleyen Aytaç, “Saat 9’da yine havalimanına geldik. Urfa’ya gideceksiniz hayır Maraş’a gideceksiniz derken insanlar nedenini merak ediyordu. bu oldu. herhangi bir açıklama yapılmadı.”

12.00’deki Gaziantep uçağının rötar yaptığını belirten Mustafa Kanpolat, “Bir buçuk saattir hava alanında bekliyoruz. Gece uçuşu olanlar daha uzun süre beklediler. Sanırım Gaziantep’te kimliği belirsiz bir cismin görüldüğünü söylediler. dün gece havaalanı. Yeni bir havaalanı açıldı. Gideceğiz inşallah.”

haber-darica.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu